تبلیغات

لیونل مسی - نیو کمپ میزبان جام جهانی 2018
نیوکمپ، یکی از اصلی ترین و مورد توجه ترین ورزشگاه هایی است که ممکن است فینال جام جهانی 2018 و 2022 به میزبانی مشترک اسپانیا - پرتغال، در آنجا برگزار شود. این چهارشنبه، تیمی از بازرسان فیفا، برای بررسی امکانات ورزشگاه، از آن دیدن کرد.

اسپانیا و پرتغال، مورد پیشنهاد میزبانی مشترک فینال جام جهانی 2018 و 2022 قرار گرفته اند و نیوکمپ نیز به عنوان یکی از استادیوم های کلیدی در نظر گرفته شده است. تیم 6 نفره از بازرسان فیفا که توسط هارولد مین نیکلز - رئیس فدراسیون فوتبال شیلی - رهبری می شدند، چهارشنبه صبح، از از استادیوم بازدید کردند. همچنین تعدادی از نمایندگان اهل شبه جزیره ایبری، آنان را همراهی کردند تا بررسی کنند، آیا امکانات ورزشگاه، مطابق با فوتبال جهان امروز هست یا خیر.

Open in new window

بازرسان فیفا، همراه اعضای هیئت مدیره بارسا، اطراف نیوکمپ را دور زدند. از جمله این اعضا، می توان به افراد زیر اشاره کرد: خاویر بورداس، جوزپ رامون ویدال-ابارکا، رائول سانلهی (مدیر فوتبال باشگاه)، نماینده یوفا باشگاه و جوردی کاسالس، رئیس فدراسیون فوتبال کاتالونیا.

یک بازرسی کامل

بازدید از کل استادیوم، 1 ساعت طول کشید؛ کار با عکس دسته جمعی در جایگاه مدیر عامل باشگاه، به پایان رسید. بازرسان پیراهن بارسا با نام های حک شده خودشان، را به عوان هدیه، دریافت کردند.

احساس خوب

به گفته جوزپ رامون ویدال ابارکا - از اعضا هیئت مدیره مسئول استادیوم - بازدیدکنندگان، تحت تاثیر هر آنچه که می دیدند، قرار می گرفتند: «آنها خوشحال به نظر می رسیدند و از این امکاتان خوششان آمد. رختکن بازدید کنندگان، بیش از همه آنها را تحت تاثیر قرار داد. آنها همچنین، توجه ویژه ای به شیب زمین نشان دادند. میزبانی فینال رقابت های جام جهانی، اهمیت فراوان و تاثیر جهانی، برای باشگاه خواهد داشت.»

4 استادیوم در 4 شهر

بازرسان فیفا، به جز نیوکمپ، از چهار استادیوم دیگر از جمله: سانتیاگو برنابئو (مادرید)، دو دراگو (پورتو) و استادیو دو اسپورت (لیسبون)، بازدید کردند. آنها مشتاق بودند ظرفیت تماشاگران و رسانه ها، ایمنی و کیفیت امکانات را بررسی کنند.

نمایندگان فیفا، علاوه بر استادیوم، وضعیت امکانات کلیدی شهر را نیز بررسی کردند و برای این منظور، به کنگره های واقع در کاخ کاتالونیا، سر زدند.

8 کاندید دیگر

جدا از نمایندگان اهل شبه جزیره ایبری، این پیشنهاد مورد بررسی انگلستان، استرالیا، بلژیک و هلند، ایالت متحده آمریکا، ژاپن، قطر، کره جنوبی و روسیه قرار خواهد گرفت. این بازرسی تا اواسط سپتامبر ادامه خواهد یافت و فیفا، دوم دسامبر، تصمیم نهایی خود را اعلام می کند.


Powered by WebGozar