تبلیغات

لیونل مسی - مسی به عنوان سفیر حمایت از کودکان بی سرپرست یونیسف انتخاب شد !

مسی به عنوان سفیر حمایت از کودکان بی سرپرست یونیسف انتخاب شد !

دوشنبه 28 تیر 1389 12:01 ب.ظ

نویسنده : A.Messi


عکس در کمپ نو

لئو مسی پس از پایان مراسم یک پیراهن یونیسف را بر تن کرد و با گروهی از کودکان، فیلیپ اوبراین، مدیر جهانی سازمان های متحد با یونیسف، و مدیر باشگاه، خوان لاپورتا به زمین کمپ نو رفت. وی با تمام این افراد عکس گرفت، عکسی که قطعاً در تمام طول زندگی اش به آن افتخار خواهد کرد.

لئو مسی، ستاره ی آرژانتینی، سفیر جدید حسن نیت یونیسف شد. مهاجم بارسا از این پس می خواهد ذره ذره ی توانش را جمع کند تا کودکان سراسر دنیا زندگی بهتری داشته باشند.

لئو مسی ظهر روز پنجشنبه در نقش جدید خود معرفی شد. این مهاجم در مراسمی که در سالا پاریس با تشریفات ویژه با همکاری یونیسف و اف سی بارسلونا تدارک دیده شده بود، به عنون سفیر سازمان ملل متحد برای مبارزه با آسیب های زندگی پسران و دختران سراسر کره ی زمین معرفی شد.

الگویی برای جوانانیکی از دلایلی که لئو مسی توسط یونیسف به عنوان سفیر انتخاب شد جوان بودن او است، وی تنها 22 سال سن دارد و به خوبی قادر است روی جوانان تأثیر بگذارد. بازیکن آرژانتینی گفت مسئولیت این کار را خواهد پذیرفت: "انجام هر آنچه ممکن است، برای کمک به ایجاد پیشرفت. می دانم کودکانی وجود دارند که دارای مشکلاتی هستند، بیمارند، غذای کافی برای خوردن ندارند، از امکان تحصیلات بی بهره اند... می خواهم کمک کنم و ذره ذره ی توانم را برای بهتر شدن شرایط به کار گیرم."

مهیج

یکی از مهیج ترین لحظات آن روز، زمانی شکل گرفت که مسی توافق نامه ای را امضا کرد تا برای دو سال این مسئولیت را بپذرید و نشانی از طرف فیلیپ اوبراین، مدیر جهانی سازمان های متحد با یونیسف، دریافت نمود. مهاجم بارسا این لحظه را با دریافت توپ طلا و جایزه ی برترین بازیکن جهان مقایسه کرد: "انتخاب شدن به عنوان سفیر حسن نیت نیز یک جایزه ی دیگر است. دوست دارم کمک کنم و هر زمان که موقعیتش را داشتم این کار را کرده ام، به همین خاطر است که به یونیسف می پیوندم."

آرژانتین در خاطرش هست

لئو مسی پس از اینکه رسماً یکی از اعضای 'خانواده ی یونیسف' شد، همان طور که پیش از این گفته بود، تصمیم گرفته است از نزدیک برخی مشکلات موجود در نقاط مختلف جهان را ببیند. این آرژانتینی اگرچه مشغول تمرین و مسابقات است، میل دارد برای نزدیک شدن به مردمی که به کمک نیاز دارند وقت بگذارد. اولین هدف او سفر به آرژانتین است، جایی که سازمان خیریه ی خود را دارد. مسی هچنین گفت تمایل دارد به مکان هایی چون هاییتی، شیلی و آفریقا برود و "بتواند ببیند مردم در آنجا چطور زندگی می کنند".

حمایت گواردیولا و ژاویدر چنین روز مهمی برای اف سی بارسلونا، یونیسف و لئو مسی، شخصیت های بزرگ بسیاری حضور داشتند تا شاهد انتخاب شدن این بازیکن به عنوان سفیر حسن نیت باشند. مربی او، خوسپ گواردیولا و هم بازی وی، ژاوی ارناندس، در میان این شخصیت ها در سالا پاریس بودند. کارلس فولگه را، مدیر لاماسیا و کسی که در تمام راه تا مشهور شدن همراه مسی بوده است، نیز از حضور دردیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -Powered by WebGozar